Giriş yapmadınız. Lütfen giriş yapmak için tıklayınız.
Üye olmalıyım
Şifremi unuttum
Üyelik kuralları
kozmetikoda.com
Reklam Alanı
 
Board
 
Tarihçesi

Günümüzde kayağın pabucunu dama atmak üzere olan snowboard, yaratıldığı ilk günden beri muhafazakar kayakçıların tepkisine yol açtı. Rahat giysilerle yapılabilen, estetik ve  yaratıcı hareketlere olanak veren snowboard, gençler arasında kısa sürede bir tutku haline geldi. Kayak kökenli insanların içinde, hızla snowboard öğrenme isteği doğdu.

Aslında snowboard, 1960’lı yıllarda Sherman Poppin isimli bir gencin fikri üzerine kurulu. Küçük water-ski şeklinde ve ucunda ip olan, ayakta durulan bölümde ise ortadan arkaya kadar kaymayı önleyici pütürlü bir yüzeye sahip surf tahtalarını ilk tasarlayan Poppin’di.

Bu tahtalarla kar üzerinde denemeler yapmaya başlayan çılgın gruptan Burton, hiçbir denge sopasına ya da ipe gerek kalmaksızın özgür ve hızlı şekilde hareket etmek istedi.

Ayak kaymasını önlemek için pütürlü yüzeyin yerli olmadığını düşündü ve ayaklarını board’a bağladı. İşte o günden beri, milyonlarca genç için karda kaymaktan daha zevkli bir şey yok.snowboardturkiye bir tunayt girişimidir. Copyright © 2008