Giriş yapmadınız. Lütfen giriş yapmak için tıklayınız.
Üye olmalıyım
Şifremi unuttum
Üyelik kuralları
kozmetikoda.com
Reklam Alanı
 
Board
 
Vücut ve beyin dengesi için Snowboard

İlk bakışta kayaktan daha zor gözüküyor olsa da, aslında alıştıkça daha keyifli ve kolay bir spor snowboard. Kimilerine göre bir yaşam tarzı. Ancak kayanlara göre, kesinlikle beyin ve vücut arasındaki iletişimi güçlendiren bir spor. Peki bir board alıp dağlara meydan okumanın bedeli ne? Sarıkamış Kayak Antrenörleri ve Öğreticileri Dernek Başkanı Muhittin Delibaş'a göre snowboard'a başlamak için ihtiyacınız olan güç içinizde saklı. Ancak içinizdeki enerjiyi doğru kullanmak ve tabi ki, risksiz bir şekilde snowboard yapmak istiyorsanız, öncelikle 8 saat süren bir temel eğitim sürecinden geçmeniz gerekiyor. 2 saat başlangıç, 4 saat normal eğimde kayma ve 2 saat de teknik eğitimden oluşan bu toplam 8 saatlik eğitim sonrasında, yalnız başınıza hafif eğimlerde kayabilecek seviyeye geliyorsunuz.

İlk derste board'a hakimiyetin nasıl sağlanacağı anlatılıyor. Daha sonra parmak ucu ve topuk dönüşleri olarak adlandırılan dönüşler öğretiliyor. Bu dönüşler, hafif eğimli tepelerde tekrar edilerek pekiştiriliyor. Son 2 saatte ise board'taki bolkar, seri dönüşler ve tümseklerden sıçrama öğretiliyor.

Snowboard'ta dönüşler, biraz diz ancak genelde bel ve omuzlar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Dizlerden alınan destekle eğilip, bel ve omuz hareketiyle dönüyorsunuz. Bel dönerken dizlere uygulanan baskıyla board da dönmeye başlıyor. Döndükten hemen sonra kalkıyor ve tekrar hızınızı alıyorsunuz.snowboardturkiye bir tunayt girişimidir. Copyright © 2008