Giriş yapmadınız. Lütfen giriş yapmak için tıklayınız.
Üye olmalıyım
Şifremi unuttum
Üyelik kuralları
kozmetikoda.com
Reklam Alanı
 
Board
Freestyle

(Serbest Stil): Bu sporun şov kısmı için geliştirilmiştir. Bu boardlar, rampadan havaya uçmak, atlamak, farklı hareketler denemek, half-pipe ve snow parklarda board yapmak için tasarlanmıştır. Yumuşak ve kısadır, dolayısıyla çabuk dönüş başlatılabilir ve manevra kabiliyeti yüksektir. Geniş olması bakımından dengelidir. Ancak yüksek hızlar için yeterince sert ve stabil değildir. Hava hareketleri için tasarlanmış olsa da diğer arazilerde de kullanılabilir.

Devamını okumak için tıklayınız


Alp Stili

Özellikle sert ve ezilmiş pistte hızlı kaymak ve hassas dönüşler yapabilmek için tasarlanmışlardır. Plaka (sert) bağlama ve sert ayakkabı ile kullanılır. En sert ve en dar board sınıfıdır. Burunu eğimli, kuyruğu düzdür ve freeride ya da freestyle'dan daha stabildir. İki alt gruba ayrılır:

Devamını okumak için tıklayınız


Freeride

Diğer bir adı, dağın her bölümünde snowboard yapmak anlamına gelen "all-mountain"dir. Adından da anlaşılacağı gibi her tür arazi (pist içi veya dışı) ve kar koşulunda board yapmak isteyenler için uygun, çok yönlü bir boarddur. Genellikle orta derecede kalkık burun ve kuyruğu vardır ve her iki yöne doğru da kayılabilir. Freestyle boardlara göre daha uzun, dar ve serttir.

Devamını okumak için tıklayınız
1 / 1
snowboardturkiye bir tunayt girişimidir. Copyright © 2008